Bloog Wirtualna Polska
Są 1 269 752 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Kontynuacja opieki

poniedziałek, 18 października 2010 10:15
Będziesz potrzebował regularnych wizyt kontrolnych po leczeniu raka jajnika. Nawet kiedy nie ma już żadnych objawów raka, chorobę z powodu niewykrycia czasami zwraca komórek nowotworowych pozostał gdzieś w organizmie po zakończeniu leczenia.

Narzędzia sprawdzania zapewnienia, że jakiekolwiek zmiany w stanie zdrowia są zapisywane i leczonych w razie potrzeby. Narzędzia sprawdzania mogą obejmować badanie ginekologiczne, badanie CA-125, inne badania krwi, i egzaminy do przetwarzania obrazu.

Jeśli masz jakiekolwiek problemy zdrowotne między badań kontrolnych, należy skontaktować się z lekarzem.

Możesz czytać książeczki NCI przodu Seria: Life After Cancer Treatment. To odpowiedzi na pytania dotyczące problemów dalszą opiekę i innych. Sugeruje również sposób rozmawiać z lekarzem na temat tworzenia planu działania na rzecz odbudowy i ochrony zdrowia w przyszłości.

medycyny komplementarnej

To naturalne, chciał pomóc samemu poczuć się lepiej. Niektóre osoby z chorobą nowotworową, że medycyny pomaga im poczuć się lepiej. Podejście to jest nazywane medycyny, gdy jest używany razem z standardowym leczeniu raka. Akupunktura, gabinet masażu, produkty ziołowe, witaminy i specjalna dieta, a medytacja to przykłady takich rozwiązań.

Porozmawiaj z lekarzem jeśli myślisz o próbują niczego nowego. Rzeczy, które wydają bezpieczne, takie jak niektóre herbatki ziołowe, mogą zmienić sposób działa leczenia raka. Te zmiany mogą być szkodliwe. I niektóre uzupełniające się podejścia mogą być szkodliwe, nawet jeżeli sam.

Można go znaleźć przydatne, aby przeczytać broszurę NCI Thinking About uzupełniające i Medycyna alternatywna: Poradnik dla osób z chorobą nowotworową.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

Radioterapia

poniedziałek, 18 października 2010 10:15
Radioterapia (tzw. radioterapia) wykorzystuje wysokoenergetycznych promieni do zabijania komórek nowotworowych. Duża maszyna kieruje promieniowania ciała.

Radioterapia jest rzadko używany w początkowym leczeniu raka jajnika, ale może być używane do łagodzenia bólu i innych problemów spowodowanych przez chorobę. Leczenia podaje się w szpitalu lub klinice. Każdy zabieg trwa zaledwie kilka minut.

Działania niepożądane zależą przede wszystkim od ilości promieniowania danego i część ciała, która jest traktowana. Radioterapia do brzucha i miednicy może powodować nudności, wymioty, biegunka, lub krwawe stolce. Również skóra w leczone miejsce może stać się czerwone, wytrawne, i oferty. Chociaż działania niepożądane mogą być niepokojące, lekarz może zwykle leczenia lub je kontrolować. Ponadto, stopniowo ustępują po zakończeniu leczenia.

KIK przedstawia broszurę pod tytułem "radioterapii i Ty: A Guide to Self-Help Podczas Cancer Treatment.

Leczenie wspomagające

Rak jajnika i jej leczenia może prowadzić do innych problemów zdrowotnych. Możesz otrzymać leczenie podtrzymujące w celu zapobiegania lub kontroli tych problemów w celu poprawienia komfortu i jakości życia.

Twój zespół opieki zdrowotnej może pomóc w następujących problemów:

* Ból: Lekarz lub specjalista w kontroli bólu mogą zaproponować zwalnia lub zmniejszenia bólu. Więcej informacji na temat kontroli bólu można znaleźć w broszurze NCI Pain Control: Poradnik dla osób z chorobą nowotworową i ich rodzin, uzyskać zwolnienie z Cancer Pain i ustaleń Cancer Pain.

* Obrzęk brzucha (na nieprawidłowe nagromadzenie płynu wysiękowego nazywa): obrzęk może być nieprzyjemne. Twój zespół opieki zdrowotnej może usunąć płyn, gdy buduje.

* Niedrożność jelit: Rak może blokować jelita. Lekarz może być w stanie otworzyć blokadę z chirurgii.

* Opuchnięte nogi (z obrzękiem limfatycznym): opuchnięte nogi może być niewygodne i trudne do zakrętu. Może się okazać, ćwiczenia, masaże, lub bandaże kompresji pomocne. Rehabilitacyjny przeszkolony do zarządzania lymphedema może również pomóc.

* Duszność: może powodować raka Advanced gromadzenie płynu wokół płuc. Płyn może utrudnić oddychanie. Twój zespół opieki zdrowotnej może usunąć płyn, gdy buduje.

* Smutek: To normalne, że czuję się smutny po rozpoznaniu poważnej choroby. Niektórzy ludzie uważają, że pomocne jest, aby porozmawiać o swoich uczuciach. Patrz "Źródła wsparcia", aby uzyskać więcej informacji.

Można uzyskać informacje na temat leczenia objawowego na stronie internetowej NCI w http://www.cancer.gov/cancertopics/coping oraz z raka NCI's Information Service w 1-800-4-raka lub LiveHelp (http://www.cancer. gov / help).

Żywienia i aktywności fizycznej

Ważne jest dla kobiet z rakiem jajnika, aby dbać o siebie. Dbanie o siebie obejmuje dobrze zjeść i pobyt tak aktywne jak możesz.

Musisz odpowiedniej ilości kalorii, aby utrzymać dobrą wagę. Jest również odpowiednia ilość białka do utrzymania siły. Jedzenie i mogą pomóc poczuć się lepiej i mieli więcej energii.

Czasami, zwłaszcza w trakcie lub wkrótce po zakończeniu leczenia, nie może ochoty na jedzenie. Możesz być niewygodne lub zmęczony. Może się okazać, że żywność nie smakuje tak dobrze jak kiedyś. Ponadto, skutki uboczne leczenia (takich jak apetyt, nudności, wymioty lub owrzodzenia jamy ustnej) może da się dobrze zjeść. Lekarz, dietetyka lub innego pracownika służby zdrowia może zaproponować sposoby radzenia sobie z tymi problemami. Ponadto, NCI broszury Gastronomia Wskazówki dla chorych na raka ma wiele przydatnych pomysłów i receptur.

Wiele kobiet czuje się lepiej, gdy pozostają one aktywne. Zwiedzanie, joga, pływanie, i inne działania może utrzymywać się przez silne i zwiększenia energii. Niezależnie od aktywności fizycznej do wyboru, należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem pracy. Ponadto jeśli działalność jest dla ciebie powodem bólu lub innych problemów, należy poinformować lekarza lub pielęgniarkę o tym wiedzieć.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

Chemioterapia

poniedziałek, 18 października 2010 10:14
Chemioterapia zastosowań leków przeciwnowotworowych do zabijania komórek nowotworowych. Większość kobiet ma chemioterapii raka jajnika po zabiegu. Niektóre kobiety mają chemioterapii przed zabiegiem.

Zazwyczaj więcej niż jednego leku jest podana. Leki na raka jajnika, można podawać na różne sposoby:

* Poprzez żyły (IV): leki mogą być podawane poprzez cienką rurkę wprowadza do żyły.

* Poprzez żyły i bezpośrednio do jamy brzusznej: Niektóre kobiety się chemioterapii IV wraz z dootrzewnowo (IP) chemioterapii. W przypadku chemioterapii IP, leki podawane są przez cienką rurkę wprowadzony do jamy brzusznej.

* W ustach: Niektóre leki na raka jajnika można podawać doustnie.

Chemioterapia znajduje się w cyklach. Każdy okres leczenia, po której następuje okres odpoczynku. Długość okresu odpoczynku, a liczba cykli zależy od leków stosowanych przeciwnowotworowych.

Być może leczenie w klinice, w gabinecie lub w domu. Niektóre kobiety mogą wymagać pobytu w szpitalu podczas leczenia.

Efekty uboczne chemioterapii zależą głównie od narkotyków, które są podane i ile. Leki mogą być szkodliwe dla zdrowych komórek, które dzielą się szybko:

* Krwinek: Te zwalczania komórek zakażenia, pomaga w krzepnięciu krwi i przenoszenia tlenu do wszystkich części ciała. Kiedy leków wpływa na komórki krwi, jest bardziej prawdopodobne na infekcje, siniaków lub krwawień, i czuję się słaby i zmęczony. Twój zespół opieki zdrowotnej kontroli za niski poziom krwinek. Jeżeli badania krwi wykazują niski poziom, zespół opieki zdrowotnej może zaproponować leki, które pomagają organizmowi się nowych komórek krwi.

* Komórki w cebulkach włosów: Niektóre leki mogą powodować wypadanie włosów. Twoje włosy odrosną, ale może być nieco inne barwy i tekstury.

* Komórki linii przewodu pokarmowego: Niektóre leki mogą powodować obniżenie apetytu, nudności i wymioty, biegunka, lub w jamie ustnej i wargi rany. Zapytaj swojego zespołu opieki zdrowotnej na temat leków, które pomagają sobie z tymi problemami.

Niektóre leki stosowane w leczeniu raka jajnika może spowodować utratę słuchu, uszkodzenie nerek, bóle stawów, i mrowienie lub drętwienie dłoni lub stóp. Większość z tych objawów zwykle ustępują po leczeniu kończy.

Można go znaleźć pomocne czytać Chemioterapia książeczce NCI i Ty: A Guide to Self-Help Podczas Cancer Treatment.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

Chirurgia

poniedziałek, 18 października 2010 10:14
Chirurg robi długie cięcie w ścianie brzucha. Ten rodzaj operacji jest nazywany laparotomii. Jeśli rak jajnika występuje, chirurg usuwa:

* Obu jajników i jajowodów (salpingo-jajników)

* Macicy (histerektomia)

* Sieci większej (cienkie, tkanki tłuszczowej pad, który obejmuje jelit)

* W pobliżu węzłów chłonnych

* próbki tkanki z miednicy i jamy brzusznej

Jeśli nowotwór rozprzestrzenił, chirurg usuwa nawet raka, jak to możliwe. Nazywa się to "odciążającej" operacji.

Jeśli we wczesnym stadium raka jajnika I, zakres zabiegu może zależeć od tego, czy chcesz zajść w ciążę i mieć dzieci. Niektóre kobiety z bardzo wczesnego raka jajnika może podjąć decyzję z lekarzem, aby mieć tylko jeden jajnik, jednego jajowodu i usunięte sieci większej.

Możesz być niewygodne dla pierwszych kilku dni po zabiegu. Medycyna może pomóc w kontroli bólu. Przed zabiegiem należy omówić plan bólu z lekarzem lub pielęgniarką. Po zabiegu lekarz może dostosować plan, jeśli potrzebujesz więcej bólu.

Czas potrzebny do leczenia po operacji jest różny dla każdej kobiety. Będziesz spędzić kilka dni w szpitalu. Może to być kilka tygodni przed powrotem do normalnej działalności.

Jeśli nie przeszły jeszcze menopauzy, operacja może spowodować uderzenia gorąca, suchość pochwy, i nocne poty. Objawy te są spowodowane przez nagły spadek hormonów żeńskich. Skonsultować się z lekarzem lub pielęgniarką o objawy, aby można było opracować plan leczenia razem. Istnieją leki i zmiany stylu życia, które mogą pomóc, a większość ustąpienia objawów lub zmniejszenie się w czasie.

Możesz zwrócić się do lekarza na te pytania o operacji:

* Jakiego rodzaju operacji polecacie dla mnie? węzłów chłonnych Will i innych tkanek zostaną usunięte? Dlaczego?

* Jak szybko Wiem, że wynika z raportu patologii? Kto wyjaśni mi je?

* Jak się będę czuć po zabiegu?

* Jeśli mam ból, w jaki sposób będzie można kontrolować?

* Jak długo będę w szpitalu?

* Czy mam żadnych długofalowych skutków z powodu tej operacji?

* Czy operacja może wpłynąć na życie seksualne?


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (11) | dodaj komentarz

Metody leczenia

poniedziałek, 18 października 2010 10:14
Lekarz może opisać swój wybór leczenia i oczekiwanych rezultatów. Większość kobiet ma chirurgii i chemioterapii. Rzadko, radioterapia jest stosowana.

Leczenie nowotworów może mieć wpływ na komórki nowotworowe w miednicy, brzucha, lub na całym ciele:

* Miejscowe leczenie: chirurgia i radioterapia są lokalne terapii. Usuwają lub zniszczyć raka jajnika w miednicy. Kiedy raka jajnika rozprzestrzenił się na inne części ciała, terapii miejscowej mogą być stosowane w celu zwalczania choroby w tych szczególnych obszarach.

* Śródotrzewnowo chemioterapii: Chemioterapia może być podawany bezpośrednio do jamy brzusznej i miednicy przez cienką rurkę. Narkotyki niszczą lub zwalczania nowotworów w obrębie jamy brzusznej i miednicy.

* Chemioterapii systemowej: Po chemioterapii przyjmuje się doustnie lub dożylnie, leki dostają się do krwiobiegu i zniszczyć lub zwalczania nowotworów w organizmie.

Możesz wiedzieć, jak leczenia może ulec zmianie normalnej aktywności. Pacjentka i lekarz mogą współpracować w celu opracowania planu leczenia, który spełnia Twoje medycznych i osobistych potrzeb.

Ponieważ leczenie raka często uszkodzenia zdrowych komórek i tkanek, działania niepożądane są wspólne. Działania niepożądane zależą głównie od rodzaju i zakresu zabiegu. Skutki uboczne nie mogą być takie same dla każdej kobiety i mogą zmieniać się z leczenia do następnej sesji. Przed rozpoczęciem leczenia, zespół opieki zdrowotnej wyjaśnić ewentualne skutki uboczne i zaproponować sposoby, które pomogą Ci zarządzać nimi.

Możesz porozmawiać z lekarzem o udział w badaniu klinicznym, badaniu badania nowych metod leczenia. Badania kliniczne są ważną opcją dla kobiet z wszystkich etapach raka jajnika. Rozdział "The Promise of Cancer Research" zawiera więcej informacji o badaniach klinicznych.

Możesz zwrócić się do lekarza na te pytania przed rozpoczęciem leczenia:

* Co to jest etap mojej choroby? Czy nowotwór rozprzestrzenił z jajników? Jeśli tak, to gdzie?

* Jakie są moje wybory leczenia? Czy polecacie dootrzewnowo chemioterapii dla mnie? Dlaczego?

* Czy badania klinicznego być odpowiednie dla mnie?

* Czy muszę więcej niż jeden rodzaj leczenia?

* Jakie są oczekiwane korzyści z każdego rodzaju terapii?

* Jakie jest ryzyko i możliwe skutki uboczne każdego zabiegu? Co możemy zrobić w celu kontroli skutków ubocznych? Czy znikną po zakończeniu leczenia?

* Co mogę zrobić, aby przygotować się do zabiegu?

* Czy muszę zostać w szpitalu? Jeśli tak, to na jak długo?

* Na czym polega leczenie może kosztować? Czy moje ubezpieczenie pokrywa koszty?

* W jaki sposób wpływa na moje leczenie normalnej działalności?

* Czy leczenie sprawia mi przejść przez wczesna menopauza?

* Czy mogę zajść w ciążę i mieć dzieci po zabiegu?

* Jak często należy mieć badań kontrolnych po leczeniu?


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  7 253  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Archiwum

O moim bloogu

Rak jajnika

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 7253

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Teleshow

Pytamy.pl